Su Ne İçin Kullanılır?

Su için en temel kullanım içmektir. Her insan hayatını devam ettirebilmek için su içmek zorundadır. Belli bir süre su içmeyen kişiler susuzluktan ölebilir. Bu nedenle de tüketimi zorunlu ihtiyaç sınıfında izlenmektedir. Fakat su sadece ağız ya da damar yolu ile aldığımız ve kana karışan bir madde olduğu için temel ihtiyaç değildir. Bunlara ek olarak başka faydaları da bulunmaktadır.
Suyun yaygın olarak kullanıldığı bir başka konu da beden ve mekan temizliğidir. Bu temizlik kişilerin gerek bedenlerine, gerek de çevrelerinde oluşan pisliğe karşı kullanım durumudur. Su, en temel temizlik eşyalarından bir tanesidir. Sadece su ile bile büyük oranda temizlik yapmak, bedeni ve çevreyi temizlemek mümkün olacaktır.
Suyun bir diğer kullanım alanı da yaşamsal döngülerdir. Bu konunun ucu oldukça açıktır. Su, daha sonradan madde karışımı ile bir araya getirilmez. İnsan var olduğundan beri içmeye uygun olan sular hep vardır. Bundan dolayı da su yaşamsal döngünün bir parçasıdır. Özellikle de diğer canlılar için hayatlarını devam ettirmenin bir koşuludur. Gerek hayvanlar, gerek bitkiler ve gerek de diğer canlılar su ile beslenmektedir. Bu nedenle su, yaşamsal döngünün her alanında insanların karşısına çıkmaktadır.

Sayfamızı Paylaşın
 

Hakkımızda