Karot Duvar Beton Delme

Karot Delme

Beton Delme

Karot ile ilgili çalışmalar inşaat yapılarında betondan numune almak için yapılır. Buna istinaden karot makineleri olarak delme ve kesme için yapılarda kullanılır. Karot beton kesmek için bu makine ile birlikte beton silindir şeklinde delinir. İşlemde silindir  içerisinde kalan betonu çıkartılır. Böylece makine ile birlikte betonu silindir şeklinde delme işlemi tamamlanır. Bu işte kullanılan makineler kullanan ekipmana karotçu denir. İnşaatlar yapılarında ve işlerinde beton delme, kesme işinin tekniğine karotçuluk olarak denir.

Beton Delme

Karot delme işlemleri ile yapılarda sıfır titreşim ve kayma aynı zamanda, zedeleme önlenir. Buna istinaden kolaylıkla istenen yerden, istenen şekil, büyüklükte ve çapta demir donatısı elde edilir. Ayrıca blok çıkarma işlemleri için inşaat ve diğer yapı işlerine özel çeşitli kesme makineleri ile yapılır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için kesme makineleri yatay ve düşey konumlarda kullanır. Bu işlemlere özel biçimde geliştirilen bu makineler, her türlü ihtiyaca cevap verdiği için firmamızda yer alıyor.

Beton Duvar Delme

Karot delme ile evlerde ve diğer yerlerde kalorifer tesisatı döşemede beton delinmesi sağlanır. Ayrıca pis ve temiz su arınmasında beton delmek için özel olarak işlem görür. Aynı zamanda baca delikleri, kapı ve pencere yapımında yapılarda beton delme de kullanılan uygulamadır. Büyük binalarda klima, asansör tesisatların ve merdiven boşluğu açmada makineler kullanılmaya uygundur.

Beton Delme

Isı donatımları için doğalgaz tesisatı beton delik delme ve açmak için büyük betonların kırılması gerekir. Geniş ve zorlu olan bu işlemlerde karot delme uygulanır. Bütün yapım işlerinde benzeri demirli veya demirsiz her türlü betonarme işleminde uygulama sağlarlar. Buna bağlı olarak tüm binada yapılacak tadilat işlemlerinde kullanılır. Ayrıca bu işlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını bir teknoloji sistemidir. Son teknolojik donanımla üretilen bu makineler ile  işlem uygulanacak yerde pratik bir şekilde çalışma yapılarak betonları deliyoruz.

Beton Delik Delme

Karot makinesi ile delim yapmak ve kesmek işlemleri görülür. Bunun dışında başka birçok işlemde rahatlıkla kullanılır. Genellikle yapı işlerinde karot, beton ve sert zeminlerin delme işlemlerinde kullanılan bir sistemdir. Bu sistemde titreme, kayma, zedeleme olmaz. Buna istinaden yapılarda istenilen çap ve ölçülerde beton kesmeler gerçekleşir. Ayrıca zemin betonlarda istenilen yüksek standartlar sağlanır. Bu işlemlerde uygulamada çatlak oluşumunu engellemek için birçok özellik bulunur.

Beton Delme

Karot makinesi, sert zeminlerin beton derin delik delme ve kesiminde kullanılması için bazı teknik özelliklere sahiptir. Karot makinesinde ucuna silindir şeklinde karot ucu takılır. Sonrasında zemini delen darbeli matkaba benzeyen bir makine işlemi sağlanır. İşlemlerde betonun tesviyesine yerleştirme durumu oldukça önemlidir. Buna istinaden yük aktarma demirlerinin konumu ve yerleştirmesinde dikkat edilmelidir. İnşaat alanlarında bazı alanların dökümünde işlemde derz kesimi yapmadan uygulama yapılır. Bu işlem soğuk hava depolarında ve gıda dağıtım merkezlerinde gerçekleşir. Bu derz sayesinde tasarruf sağlıyoruz.

Beton Derin Delik Delme

Karot delmede yapılan işlemde taşınan malzemelerin de hasar görmesini engellenir. Böylelikle derz bakım maliyeti düşürülür. Aynı zamanda depo içi hız ve güvenlik artar. İnşaat işlerinde maliyet farkı bu şekilde kapatılır. Karot makinesi ile birlikte beton duvar delme ve beton kesme işlemi çok kısa sürede tamamlanır. Yapılan işlemlerde zamandan tasarruf edilerek işlemlerin süresi karot makinesi en aza indirilir. Özellikle makine de karot ucu  doğru yerde olmalıdır. Buna istinaden doğru takılmazsa yerde derin hasar zeminlerde çatlaklar meydana gelebilir. Karot makinesi inşaat sektöründe en çok tercih edilen uygulamalarımızdandır.

Beton Duvar Delme

Karot işleri klasik uygulamalardan farklı şekilde ilerler. Buna göre çok daha kısa zamanda beton kesme ve delme işlemleri gerçekleşiyoruz. Karot ile beton delme işlemlerinde birçok avantaj sağlanır. Buna istinaden ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlanır. İnşaat ve diğer yapı işlerinde bu yüzden çokça tercih edilen bir işlemdir. Karot delme ile uygun çaplarda, darbesiz, betonarme döşeme oluşturuyoruz.

Bu döşemeler ile birlikte perdelerde açılım ve onarım delme tekniği uygulanır. Karotla beton delme işlemi birçok sektörde kullanılır. Karotla beton delme uygulaması daha en çok inşaat sektöründe yer alıyor. Yapılarda yapısal değişiklik ve düzenleme amacıyla karot işlemi gerçekleşir. Özellikle yeni bina yapımlarında pencere boşluğu açma, havalandırma deliği açma  gibi işlemlerde bu uygulamamız yer alır.

Beton Delme

Karot Beton Delme Ne Demek?

Karot beton delme ne demek konusunda beton delme  hizmetinde beton kalınlığı önemlidir. Beton delme işlemi sırasında yapı temeline ya da çevresine zarar vermemek gerekir. Bununla birlikte beton çevresinin delme işlemi sırasında çatlamamsı gerekir. Ayrıca beton delme işleminde iş güvenliği önemlidir. Beton delme makineleri buna göre önlemler alınmıştır.  Beton delme hizmetinde özelikle eğitim almış olan uzman kişiler işlem sağlar.

Beton delme işleri doğru işlem sağlanmadığında oldukça zaman alabilir. Beton delme işlerini sağlam karot makineleri ile en kısa sürede işler tamamlanır. Karot makineleri tüm beton delme işlerine karşı dayanıklıdırlar. Ayrıca karot makineler beton delme, beton kesmede tüm özelliklere ve sisteme sahip ürünlerdir. Aynı zamanda, kimyasal ankraj, kırım yıkım tadilat, hidrolik kesme gibi sistemler vardır. Büyük şehirlerde ve evlerde kanal açma, derz kesme, asfalt kesme de kullanılırlar.

Yeni inşaat veya var olan inşaatlar da bina güçlendirme, bina yıkımı gibi işlemlerde sadece bu makineler ve uygulamalar kullanılır. Ayrıca kompresörlü kırım yıkım, halat ile beton kesme, halat ile tel kesme, hizmetleri de vardır. İnşaat sektöründe beton delme işleminde en çok karot makine kullanılır. Beton delme ve kesme gibi işlemleri için karot makinesine ihtiyaç duyulur.

Beton delme için kullanılan bu makinenin çalışabilmesi için bazı teknik özellikler vardır. Bu özelliklere istinaden karot delme fiyatlarımız değişir. Özellikle kullanım alanları fiyatlarda etkilidir. Beton duvarların ebatları alan ölçüsü de fiyatları etkiler. Kullanılacak makine buna göre seçilir. Seçilen bu makinelerin fonksiyonlarına göre fiyatlar vardır. Özellikle karot delme de delme sehpasına ve elmas soketli karot ucu bulunur. Buna istinaden her türlü beton üzerinde uygun delme işlemi sorunsuz gerçekleştirebiliriz.

 

Sayfamızı Paylaşın
 

Hakkımızda