Kamera Montaj Kurulum

 

Güvenlik ve tedbiri sağlamada en çok tercih edilen sistemlerin başında güvenlik kamerası sistemleri gelebilmektedir. Konu güvenliği sağlamak olduğundan, kamera sistemlerinde projelendirme aşamasından kamera montajına kadar her süreç büyük önem taşıyabilmektedir. Bu nedenle kamera sisteminin etkin ve verimli kullanılabilmesi için güvenlik kamerası kurulumunun yetkili kişilerce yapılması gerekebilmektedir.

Güvenlik kamerası sisteminin montajına geçilmeden kameraların kurulacağı yerler belirlenmelidir. Kamera kurulumu yapılacak alan ile görüntülenmek istenen yer arasında engel bulunmamalı ve kameranın güneş ışınlarını doğrudan almadığı yerler tercih edilmelidir. Kameraların kurulacağı yer belirlendikten sonra Dijital Kayıt Cihazının (DVR) koyulacağı yer belirlenmelidir. Bu yerin monitöre yakın ve kablolama doğrultusunda seçilmesi ekonomiklik kazandırabilmektedir.  DVR’ın konulacağı yer belirlendikten sonra kablolama işlemi yapılmaktadır. Güvenlik kamerası tesisatında her kamera için ayrı kablo çekilmekle birlikte 2+1 kamera kablosu ya da 4+1 kamera kablosu kullanılabilmektedir.

Güvenlik kamerası kablolama işlemlerinden sonra kamera montajı yapılabilmektedir. Kamera montajı yapılırken kablolar ile kameranın uç bağlantıları gerçekleştirilmektedir. Bu bağlantılar aracılığıyla görüntü, ses ve güç iletimi yapılabilmektedir.

Güvenlik kamerası ile kablo bağlantılarının yapılmasının ardından bazı sistemlerde DVR cihazının harddisk bağlantısı yapılabilmektedir. Güvenlik kamerası harddisk bağlantısı, DVR içerisinde harddiskin bulunmadığı durumlarda yapılabilmektedir. DVR içerisindeki harddiskin, besleme ve data bağlantıları yapıldıktan sonra görüntüleyici bağlantısı yapılabilmektedir.  Güvenlik kamerası görüntülerinin izleneceği cihazlar (monitör, televizyon vb.) ile DVR üzerindeki VGA, HDMI çıkışları arasındaki bağlantı gerçekleştirilerek güvenlik kamerası sistemi kurulumu tamamlanabilmektedir.

Sayfamızı Paylaşın
 

Hakkımızda